פרוייקטים חברתיים בתיאטרון

תיאטרון קרוב מייסודו של ניקו ניתאי הוא מוסד פרינג’ תרבותי, שהוקם על מנת לקדם פרויקטים תרבותיים וחינוכיים בקהילה.
הוא עושה זאת בדרך ייחודית המפעילה תהליכים שבהם הקהל מעורב והופך לחלק בלתי נפרד מהחוויה, על מנת לקרבם אל מקורות התרבות העכשוויים והקלאסיים. התיאטרון ממוקם בתחנה המרכזית החדשה של ת”א, פריפריה סוציו-אקונומית חברתית, מיקום שמתאים ביותר למטרה שהציב לעצמו – להפוך את המוסד לבית חם ואוהד גם להמוני אנשים שלא זכו ליהנות ממנעמי התרבות והרווחה.
המפגש בתיאטרון קרוב מעצים ומרתק מעצם הנגיעה בחלום שמתגשם במקום שבו לכאורה קשה לחלום.
 

קרוב ללב – חינוך לתיאטרון נוער בסיכון 

פרויקט  לנוער בסיכון המשלב חניכה ולימוד מקצועות הבמה (שיווק, ניהול הצגה, תפעול הצגה, סדרנות, טלמרקטינג ועוד), סדנאות העצמה דרך תיאטרון וצפייה אקטיבית בהצגות איכותיות ומודרניות.
המסלול מאפשר לנוער לעבור תהליך לימודי ולרכוש מיומנות מקצועית תוך נטילת חלק בפעילות השוטפת של התיאטרון לצד תהליך של קידום אישי וקבוצתי במסגרת סדנאות משחק. המסלול נותן הכשרה ומענה מעשי מחד מעצם החניכה המובנית שתעשה על ידי הצוות המקצועי של התיאטרון על פי צרכי הנוער. מאידך הליווי בסדנאות מעניק ידע מקצועי תיאטרלי תוך חינוך לשפה תרבותית אומנותית המעושרת בצפייה בהצגות התיאטרון.  וכך באופן ייחודי ומרתק משתפר הדימוי העצמי, מתגלה האמונה ביכולת ומתגשם חלום.
זהו פרויקט מוצלח באופן יוצא דופן בגלל הכבוד שרוכש הנוער בסיכון לתיאטרון קרוב על הבחירה במיקום הנוכחי ועל אומנות ללא משוא פנים ששוברת מחיצות ומאפשרת לגעת.

לצפייה בקבוצת התיאטרון לנערות  - שכונת שפירא בתל אביב:

פעילות תרבותית תיאטרלית למתנדבים בקהילה 

תיאטרון קרוב פועל למען העלאת המודעות לנתינה בקהילה תוך תמיכה במתנדבי הקהילה. הפעילות נעשית באמצעות יצירת שיתופי פעולה איכותיים עם המתנדבים המורכבים מאירועים של צפייה בהצגות לצד פתיחת אחורי הקלעים של עולם התיאטרון הכוללים שיחות עם האמנים / מפגשי תיאטרון /  חשיפת הדרך המשלבת בין תרבות לנתינה בחברה.

 


תמיכה באוכלוסיות מקופחות לעשייה תיאטרלית
 

תיאטרון קרוב מפנה משאבים לקידום וחיזוק קבוצות קיפוח: עולים חדשים, נשים ועוד ומעודד ותומך בתהליכי יצירה עד הבאתם לכלל הצגה במסגרת רפרטואר התיאטרון. קבוצת שטרה (קבוצת עולים יוצאי רוסיה) נמצאים בתהליך עבודה על פרויקט שלישי המבוסס על מקורות ספרותיים רוסיים.קבוצת נשים יוצרות פועלת בהצלחה עם היצירה האחרונה  כחלק מקידום נשים בתיאטרון. כמו כן התיאטרון מארח באופן קבוע קבוצות תיאטרון יוצאי אתיופיה.

 

חשיפת תושבי השכונה (אזור התחנה המרכזית החדשה) לתיאטרון 

תיאטרון קרוב מעניק כרטיסים בתשלום סמלי לתושבי הסביבה על מנת לחשוף אותם לעשייה תיאטרלית ייחודית ומהנה. המפגש בין התיאטרון לקהילה הינו מעצים לאור התגובות הנרגשות של התושבים.


לתחילת הדף