הנפילה


לרכישת כרטיסים
הנפילה
מאת: אלבר קאמי
תרגום, עיבוד וביצוע: ניקו ניתאי 

לאורך חמישה ימים רצופים, בין תעלות הגיהנום של אמסטרדם. ובתוך בר מפוקפק, הנושא את השם המצלצל "מקסיקו סיטי", משתרע וידוי אישי מדהים ומפתיע. פשעים גדולים של האנושות כולה מתערבבים בעוול זעיר יום-יומי. גיבור העלילה, ז'אן בפטיסט קלמנס, עורך דין לשעבר וכיום שופט אסיר חרטה, הוא דיוקן מדויק של אדם מתורבת "בערך". ראי מהימן ומעוות של בן זמננו. מאחורי השנינות המבריקה מסתתר למעשה אדם מובס, המבקש עדים ושותפים לנפילתו. היכן נגמר הוידוי? היכן התחיל כתב האשמה? האם הוא ערך את משפטו, או את משפט תקופתו?

ההצגה "הנפילה", של השחקן והבימאי ניקו ניתאי, היא ההצגה הוותיקה ביותר בישראל. ההצגה משחקת מעל 43 שנים, ועד כה הוצגה למעלה מ – 3600 פעמים בארץ ובעולם.
 
"לפי הביקורות כדאי לרוץ לנצח. לרוץ!"
[ע.נאמן- ידיעות אחרונות]

" 'הנפילה' של ניקו ניתאי היא מאותן הצגות שיש לראותן יותר מפעם אחת וכל פעם סביר שתזכה בחוויה שונה."
[שוש אביגל, מושג]

"הצגה טובה... טובה מאוד... חוויה מיוחדת... אחת ההצגות המלוטשות במשך שנים".
[הגר אנוש, במחנה]

"
זוהי קריאת תגר לשאננות, לאנוכיות. העברת 'הנפילה' מתחום הספרות לתחום התיאטרון נעשתה בצורה כובשת לאט לאט, על ידי מסירתו הנבונה והנאה של ניקו ניתאי את הטקסט האנושי כל כך... הצופים יושבים סביב לשולחנות... זה מסייע ליצירת אווירה אינטימית, המאפשרת קליטה בלתי אמצעית של הדברים הנאמרים על ידי השחקן בצורה משכנעת. ערב נעים. משחק טוב, אווירה של פשטות נעימה".
[ד"ר חיים גמזו, הארץ]
 
"יש לך מונולוג של קאמי ויש לך הביצוע של ניקו ניתאי. השחקן היחיד מחזיק אותך במתח במשך שעה וחצי, כאשר אתה יושב בפה פעור ואינך מרגיש את הזמן עובר."
[צ. בן שלום, על המשמר]
 
"ניקו ניתאי הצליח להבליט את הדברים שקאמי רצה להבליט, בגישה אינטליגנטית, בהטעמות נכונות, וליצור דיאלוג עם הקהל, לעיתים מדומה, לעיתים אמיתי. הדבר בו מצטיין ניקו ניתאי – ניצול מצוין של מינימום אמצעים, שנותן מקסימום של תוכן. חוויה תיאטרונית באמת בלתי רגילה".
[יהודית אוריאן, קול ישראל]
לתחילת הדף